پناه
پناه

راهنمای پناه

امکانات ویژه پناه
ثبت آگهی

چگونه در «پناه» آگهی بگذارم؟

برای ثبت آگهی در پناه، کافی است دکمه "ثبت آگهی" در قسمت پایین و وسط صفحه برنامه اندرویدی پناه و یا باکس قرمز "ثبت رایگان آگهی" در قسمت بالا و چپ صفحه وبسایت پناه را انتخاب کنید تا وارد مراحل ثبت آگهی در پناه شوید. مراحل ثبت آگهی در ادامه به صورت قدم به قدم توضیح داده شده‌اند.
قدم اول: انتخاب دسته‌بندی مناسب

در اولین قدم و پس از ورود به صفحه ثبت آگهی، شما باید دسته‌بندی مناسب آگهی موردنظر خود را انتخاب کنید. انتخاب دقیق دسته‌بندی و زیردسته‌ها، مرتبط‌ترین کاربران را در کمترین زمان ممکن به شما می‌رساند. هم چنین می‌توانید برای آشنایی هر چه بیشتر با دسته‌بندی‌ها و نحوه صحیح انتخاب آن، توضیحات مربوط به ” دسته‌بندی‌های پناه ” را مطالعه فرمایید.

 

قدم دوم: انتخاب عنوان آگهی و درج توضیحات برای آگهی

حال باید برای آگهی خود عنوان انتخاب کنید. توجه داشته باشید که درج عنوان مناسب برای آگهی، در کنار انتخاب دسته‌بندی مناسب می‌تواند به پیداشدن راحت و سریع آگهی‌های شما کمک نماید. سعی کنید عنوان آگهی شما کوتاه، گویا و شامل توضیحات لازم باشد.

شما میتوانید در توضیحات آگهی به اطلاعات مهم در مورد آگهی خود اشاره کنید. توجه داشته باشید که درج شماره تلفن (همراه و ثابت) در توضیحات آگهی تمامی دسته‌بندی‌ها مجاز نیست. امکان درج لینک‌های اینترنتی و آیدی شبکه های اجتماعی نیز در توضیحات آگهی وجود ندارد.

 

قدم سوم: درج محدوده ثبت آگهی و ویژگی‌ها

در این مرحله باید محدوده ثبت آگهی خود را انتخاب کنید. انتخاب محله برای آگهی اجباری است، و شما می‌توانید محدوده آگهی خود را پس از انتخاب گزینه محدوده آگهی، از لیست محلات و یا از طریق لوکیشن دقیق بر روی نقشه انتخاب نمایید.

در ادامه، با توجه به دسته‌بندی انتخاب‌شده، تعدادی ویژگی درج‌شده است که انتخاب بعضی اجباری و بعضی اختیاری است. برای مثال، برای واگذاری حیوانات مواردی مانند نوع آگهی دهنده، برای گمشدگان و پیداشدگان مواردی مانند تاریخ و محل گمشدن و … جزو ویژگی‌هایی هستند که انتخابشان می‌تواند کاربران دیگر را در یافتن هر چه دقیق‌تر آگهی شما یاری کند. پبشنهاد ما به شما این است که تمامی ویژگی‌های موجود را انتخاب نمایید، زیرا این مسئله شما را به کاربران مرتبط‌تر خواهد رساند و بازده آگهی شما را بیشتر خواهد کرد.

 

قدم چهارم: آپلود تصویر برای آگهی

در این مرحله، می‌توانید برای آگهی خود عکس انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که آمار نشان داده است که آگهی‌های دارای تصویر حدودا سه برابر آگهی‌های بدون تصویر بازدید دارند. شما برای هر آگهی می‌توانید تا شش عکس آپلود کنید. حجم عکس‌ها حداکثر می‌تواند 20 مگابایت باشد، و سایز آن‌ها نباید از 600 در 600 پیکسل کمتر باشد. عکس‌های انتخاب‌شده باید باکیفیت، واقعی و مطابق با قوانین درج عکس باشند. شما می‌توانید برای آشنایی هر چه بیشتر با قوانین درج عکس برای آگهی، توضیحات مربوط به “راهنمای درج تصویر برای آگهی در پناه” را مطالعه فرمایید.

قدم آخر: در انتظار تایید

حال آگهی شما در صف انتشار قرار خواهد گرفت. شما می‌توانید وضعیت آگهی خود را از صفحه مدیریت آگهی (حساب من) مشاهده نمایید. در صورتی هم که آگهی شما رد و یا تایید و منتشر شود، شما می‌توانید وضعیت آگهی را از صفحه مدیریت آگهی (حساب من) مشاهده کنید. 

امکان ویرایش و حذف آگهی نیز قبل از تایید شدن وجود دارد.

ارتقاء آگهی

درج آگهی رایگان است و هیچ هزینه ای ندارد اما «پناه» برای جلب رضایت کاربران و کمک به بیشتر دیده شدن آگهی‌ها امکاناتی را برای آگهی قرار داده است که می‌توانید آگهی خود را با این امکانات ارتقا دهید. در پایان مراحل ثبت آگهی و صفحه‌ی آگهی‌های من، پس از انتخاب آگهی مورد نظر خود وارد صفحه مدیریت آگهی می‌شوید و می‌توانید گزینه «ارتقای آگهی» را مشاهده نمایید.

با انتخاب گزینه ارتقا می‌توانید امکاناتی که می‌توانید بر روی آگهی خود اعمال کنید را مشاهده می‌نمایید. گزینه نردبان، آگهی شما را به صدر لیست آگهی‌های کلی و دسته مربوطه در شهر موردانتخاب می‌برد. با انتخاب گزینه فوری، برچسب فوری بر روی آگهی شما نمایش داده شده و آگهیتان را متمایز می‌کند. گزینه فوری و نردبان نیز به صورت همزمان آگهی را با برچسب فوری به صدر لیست آگهی‌ها می‌برد. در صورتی که موعد انقاضی آگهی شما نزدیک باشد، گزینه تمدید برای آگهیتان فعال خواهد شد. با انتخاب گزینه تمدید و نردبان نیز می‌توانید علاوه بر تمدید آگهی، آن را به صدر لیست بازگردانید.

جستجو

چگونه آگهی مورد نظر خود را پیدا کنم؟

شما می‌توانید کالا یا خدمت مورد نظر خود را به چند روش مختلف در «پناه» جستجو نمایید. جستجوهای شما محدود به همان شهری است که از ابتدا آن را در صفحه «حساب من» بخش «تنظیمات» انتخاب نموده‌اید و برای جستجو در سایر شهرها باید شهر دیگری را انتخاب کرده و مجددا نسبت به جستجوی خود اقدام نمایید. در نوار بالا و پایین برنامه می‌توانید شهر انتخابی خود را مشاهده نمایید. در صورت تمایل می‌توانید به کمک سیستم مکان‌یابی و به صورت خودکار، شهر خود را انتخاب کنید.
جستجو از طریق نوار جستجوی بالای صفحه

هنگامی که واژه مورد نظر خود را در کادر بالای صفحه می‌نویسید پناه به شما پیشنهادهایی مشابه با آگهی یا خدمت مورد نظر شما در دسته‌بندی‌های مختلف ارائه می‌دهد. در صورتی ­که از پیشنهادهای «پناه» استفاده نمایید جستجوی شما محدود به همان دسته‌بندی خاص که به شما پیشنهاد داده شده است می‌شود، در غیر اینصورت اگر پس از نوشتن واژه موردنظر بر روی علامت جستجو (ذره‌بین) در پایین سمت راست ‌صفحه‌کلید خود بزنید محصول یا خدمت مورد نظر شما در تمام دسته‌بندی‌های «پناه» مورد جستجو قرار می‌گیرد. برای مثال هنگامی که ما واژه «سگ» را جستجو نماییم «پناه» پیشنهادهایی از دسته‌بندی واگذاری و گمشدگان و پیداشدگان و امداد رسانی را به ما ارائه می‌دهد که می‌توانیم از آن‌ها انتخاب نماییم و درصورتیکه منظور ما با پیشنهادهای «پناه» متفاوت باشد بر روی علامت جستجو در گوشه پایین سمت راست صفحه‌کلید کلیک کرده تا در تمامی آگهی‌های «پناه» واژه مورد نظر خود را جستجو نماییم.

 

جستجو در دسته‌بندی‌های «پناه»

همچنین شما می‌توانید با استفاده از گزینه “دسته‌ها” در نواربالا یا  پایین صفحه، دسته‌بندی مورد نظر خود را انتخاب کرده و آگهی‌های مورد نظر خود را مشاهده نمایید. هر کدام از این دسته‌ها به زیردسته‌هایی تقسیم می‌شوند که انتخاب هر چه دقیق‌تر زیردسته‌ها به شما کمک می‌کند تا آگهی‌های مرتبط‌تری را مشاهده نمایید.

 

advanced divider

در تمام روش‌های بالا می‌توان جستجو را دقیق‌تر انجام داد، برای مثال مواردی مانند نوع آگهی دهنده حائز اهمیت است که این موارد را می‌توان فیلتر کرد تا جستجوی ما صرفا مختص به فیلترهای انتخابی ما گردد.

حساب من

چگونه به آگهی های خودم دسترسی پیدا کنم؟

پس از ورود به بخش «حساب من» قسمتی تحت عنوان «آگهی‌های من» مشاهده خواهید کرد که در آن می‌توانید تمام آگهی‌های خود را که در صف انتشار بوده و یا در حال حاضر بر روی «پناه» وجود دارند را مشاهده نمایید. در صورتی که آگهی شما به هر دلیلی منتشر نشود و یا به دلیل منقضی شدن و حذف توسط صاحب آگهی از روی «پناه» برداشته شود، دیگر در صفحه آگهی‌های من قابل مشاهده نمی‌باشد. «پناه» از طریق 3 پلتفرم وبسایت، برنامه گوشی موبایل با سیستم عامل اندروید و ios (به زودی) قابل دسترس و استفاده است. در صورتی که از هرکدام از پلتفرم‌ها اقدام به ثبت آگهی کنید، می‌توانید از سایر پلتفرم‌ها با ورود به حساب کاربری خود نیز به آگهی‌های‌تان دسترسی پیدا نمایید و آن‌ها را مدیریت نمایید. با لمس هرکدام از گزینه‌های زیر می‌توانید نحوه ورود به حساب کاربری را مشاهده نمایید:

دسترسی از طریق برنامه «پناه» بر روی گوشی‌ها با سیستم عامل اندروید

از نوار پایین برنامه وارد قسمت «حساب من» شوید، در بالای صفحه قسمتی برای ورود به حساب کاربری وجود دارد. با زدن دکمه «ورود به حساب» و ثبت شماره تماسی که با آن آگهی ثبت کرده‌اید و تأیید شماره تماس توسط کد تأییدی که برای شما پیامک می‌شود، وارد حساب کاربری خود می‌شوید. حال از قسمت «آگهی‌های من» می‌توانید تمام آگهی‌هایی که با این شماره تماس ثبت شده است را مشاهده نمایید.

دسترسی از طریق برنامه «پناه» بر روی گوشی‌ها با سیستم عامل ios (آیفون)

از نوار پایین برنامه وارد قسمت «حساب من» شوید، در بالای صفحه با زدن دکمه «ورود» و ثبت شماره تماسی که با آن آگهی ثبت کرده‌اید و تأیید شماره تماس توسط کد تأییدی که برای شما پیامک می‌شود، وارد حساب کاربری خود می‌شوید. حال از قسمت «آگهی‌های من» می‌توانید تمام آگهی‌هایی که با این شماره تماس ثبت شده است را مشاهده نمایید.

دسترسی از طریق وبسایت پناه

از منوی بالای سایت وارد بخش «حساب من» شوید؛ در صورتی که وارد حساب کاربری خود در وب‌سایت «پناه» نشده باشید، با گزینه ورود و ثبت‌نام روبه‌رو می‌شوید. با انتخاب این گزینه و پس از دریافت کد تایید، با وارد کردن آن می‌توانید به «آگهی‌های من» دسترسی داشته باشید.

advanced divider

شما می‌توانید از صفحه «آگهی‌های من» و با ورود به صفحه آگهی مورد نظر، نسبت به مدیریت آگهی (اعم از ارتقا، ویرایش، حذف و ...) اقدام نمایید.

آگهی های من

آگهی های من

چگونه آگهی خود را ویرایش کنم؟

شما پس از ثبت آگهی خود در هر مرحله‌ای قادر به ویرایش آگهی خود می‌­باشید. برای ویرایش آگهی می‌توانید از قسمت «حساب من» که در سمت بالا نوار صفحه قرار دارد وارد بخش «آگهی‌های من» شده و آگهی‌ای که قصد ویرایش آن را دارید، انتخاب نمایید. پس از انتخاب آگهی مورد نظر وارد بخشی تحت عنوان «مدیریت آگهی» می‌شوید که در بالای صفحه دیده می‌شود. در این بخش گزینه‌هایی از قبیل پیش‌نمایش آگهی، ارتقا، ویرایش، حذف، آمار و همچنین وضعیت آگهی مشاهده می‌شود.

پس از انتخاب گزینه «ویرایش» صفحه‌ای مشابه با صفحه ثبت آگهی، باز می‌شود که می‌توانید مجددا اطلاعات آگهی خود را ویرایش کنید.


توجه به این نکته الزامی است که برخی از گزینه‌ها در آگهی قابل ویرایش نیستند. دسته­‌بندی آگهی و شماره تماس ثبت‌شده در آگهی غیرقابل تغییر و ویرایش می‌­باشد و برای تغییر آن لازم است آگهی خود را حذف کرده و پس از گذشت 24 ساعت نسبت به ارسال مجدد آگهی مشابه با مشخصات مورد نظر خود اقدام نمایید.پس از ویرایش آگهی تا زمانی که نسخه ویرایش شده در فرآیند انتشار می‌باشد، آگهی شما در «پناه» نمایش داده نخواهد شد تا زمانی که توسط «پناه» تایید گردد.به شما پیشنهاد می‌شود در صورتی که قصد ارتقای آگهی ویرایش شده خود را دارید ابتدا آگهی خود را ویرایش کرده و پس از انتشار نسخه جدید اقدام به ارتقای آن نمایید. 


چگونه آگهی خود را ارتقا دهم؟

«پناه» برای جلب رضایت کاربران و کمک به بیشتر دیده شدن آگهی‌ها امکاناتی را برای آگهی قرار داده است که می‌توانید آگهی خود را با این امکانات ارتقا دهید. در صفحه‌ی آگهی‌های من، پس از انتخاب آگهی مورد نظر خود وارد صفحه مدیریت آگهی می‌شوید و می‌توانید گزینه «ارتقای آگهی» را مشاهده نمایید.

با انتخاب گزینه ارتقا می‌توانید امکاناتی که می‌توانید بر روی آگهی خود اعمال کنید را مشاهده می‌نمایید. گزینه نردبان، آگهی شما را به صدر لیست آگهی‌های کلی و دسته مربوطه در شهر موردانتخاب می‌برد. با انتخاب گزینه فوری، برچسب فوری بر روی آگهی شما نمایش داده شده و آگهیتان را متمایز می‌کند. گزینه فوری و نردبان نیز به صورت همزمان آگهی را با برچسب فوری به صدر لیست آگهی‌ها می‌برد. در صورتی که موعد انقاضی آگهی شما نزدیک باشد، گزینه تمدید برای آگهیتان فعال خواهد شد. با انتخاب گزینه تمدید و نردبان نیز می‌توانید علاوه بر تمدید آگهی، آن را به صدر لیست بازگردانید.

چگونه آگهی خود را حذف کنم؟

شما می‌توانید آگهی خود را که در صف بررسی می‌باشد و یا بر روی «پناه» منتشر شده است، در هر زمانی حذف نمایید. برای حذف آگهی خود از قسمت «حساب من» وارد “آگهی‌های من” شده و سپس آگهی‌ مورد نظر خود را که قصد حذف آن را دارید را انتخاب نمایید، در این قسمت گزینه حذف را انتخاب کرده و سپس اقدام به حذف آگهی خود نمایید.

انتقاد و پیشنهاد

انتقاد و پیشنهاد

درخواست اضافه کردن امکانات جدیدی دارم

در صورتی که پیشنهادی برای بهبود امکانات موجود در «پناه» و یا اضافه نمودن امکانات و گزینه‌های جدید در ذهن‌تان دارید، خوشحال می‌شویم ایده­‌ها و پیشنهادهای خود را با زدن دکمه «ارتباط با پشتیبانی» و انتخاب یکی از راه‌های ایمیل و یا تیکت پشتیبانی، با ما درمیان بگذارید. به شما اطمینان می‌دهیم مطالب شما به طور کامل انتقال داده شده و در صورت تأیید توسط تیم‌های فنی و اجرایی برای اجرا در نسخه‌های بعدی مدنظر قرار خواهند گرفت.

 

درخواست اضافه کردن شهر/محله جدیدی دارم

در صورتی که شهر یا شهرستان محل زندگی شما در پناه موجود نمی باشد، لطفا درخواست اضافه کردن شهر خود را از طریق ایمیل و یا تیکت پشتیبانی با زدن دکمه «ارتباط با پشتیبانی»، با ما درمیان بگذارید. همچنین اگر در حال حاضر شهر شما در «پناه» قرار ندارد، شما می‌‏توانید برای ثبت آگهی‌تان از مرکز استان و یا شهرهای اطراف خود نیز استفاده نمایید. لیست شهرهای فعال بر روی پناه را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

 

به «پناه» انتقاد دارم

اگر نسبت به رویه‌ی کلی یا مورد خاصی در «پناه» انتقادی دارید، لطفا آن را از طریق ایمیل و یا تیکت پشتیبانی با زدن دکمه  «ارتباط با پشتیبانی»، با ما درمیان بگذارید و با ارسال انتقادات و پیشنهادات خود ما را در تکمیل و بهبود روند‌های سایت یاری فرمایید. 

لازم به ذکر است که قوانین «پناه» با تکیه بر قوانین جاری کشور، نهادهای قضایی و قانونی و بازخورد کاربران و به منظور بهبود تجربه‌ی کاربری وضع شده‌اند. به همین دلیل برخی از قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کرده و یا بندهای جدیدی به آن اضافه شود.

گزارش تخلف

گزارش تخلف

می‌خواهم یک آگهی را گزارش کنم

در پایین صفحه هر آگهی گزینه «گزارش مشکل آگهی» وجود دارد.

در صورت مشاهده هرگونه از مواردی که لیست آن در زیر آمده است، پس از انتخاب «گزارش مشکل آگهی» گزینه مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

 

 • محتوای آگهی نامناسب است.
 • تصویر آگهی مشکل دارد.
 • اطلاعات تماس آگهی مشکلی دارد.
 • مشکلی در قیمت‌گذاری آگهی های فروش غذا و لوازم و خدماتی وجود دارد یا قیمت نامناسب است.
 • آگهی مشکوک به کلاهبرداری یا موارد خلاف قانون می‌باشد.
 • آدرس و یا نقشه آگهی مشکلی دارد.
 • با صاحب آگهی به مشکلی برخورده‌ام.
 • آگهی یا خدمت موردنظر دیگر موجود نیست.

 

شما با گزارش آگهی مستقیما این موضوع را به تیم مدیریت محتوای «پناه» منتقل می‌کنید. در صورت گزارش آگهی مشکل، نیازی به ارتباط با پشتیبانی نیست و به صورت اتوماتیک، به گزارش شما رسیدگی خواهد شد.

برای من ایجاد مزاحمت شده است

در صورتی که در محیط «پناه» و در بخش‌های مختلف مزاحمتی برای شما ایجاد شده است با توجه به اینکه این مزاحمت برای شماره تماس و ایمیل شما ایجاد شده است، بخش‌ زیر را مطالعه نمایید:

 • شماره تلفن من به اشتباه در یک آگهی ثبت شده است

برای کاهش میزان خطا هنگام درج اطلاعات تماس آگهی، پس از ثبت آگهی برای شماره وارد شده در بخش اطلاعات تماس کد تأییدی به صورت پیامک ارسال شده که تنها در صورت وارد نمودن این کد داخل اپلیکیشن «پناه» آگهی ثبت شده و در مرحله انتشار قرار خواهد گرفت. با این حال از سه روش زیر ممکن است، سهوا یا عمدا برای شماره شما مزاحمت ایجاد شود:

 1. ثبت شماره شما در متن آگهی،
 2. انتقال (دایورت) تماس‌‌های ثبت‌کننده آگهی بر روی شماره شما،
 3. استفاده از دستگاهی که شما قبلا با شماره خود در آن وارد حساب کاربری دیوارتان شده‌اید،

در صورت بروز هر یک از موارد بالا، از طریق ارتباط با پشتیبانی «پناه» به صورت ایمیل یا تیکت پشتیبانی موضوع را بیان نمایید. اطمینان داشته باشید که در کم‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم برای اصلاح خطای پیش آمده انجام خواهد گرفت.

از من کلاهبرداری شده است

از اینکه چنین تجربه‌ی نامناسبی داشته‌اید بی‌نهایت متأسفیم؛ برای کمک به «پناه» برای حذف افراد سودجو لطفا به صفحه آگهی مورد نظر رفته و آن را گزارش نمایید. در پایین صفحه هر آگهی گزینه «گزارش مشکل آگهی» وجود دارد.

پرداخت

پرداخت در «پناه» چگونه است؟

درج آگهی رایگان است و هیچ هزینه ای ندارد اما «پناه» برای جلب رضایت کاربران و کمک به بیشتر دیده شدن آگهی‌ها امکاناتی را برای آگهی قرار داده است که می‌توانید آگهی خود را با این امکانات ارتقا دهید.
تعرفه امکانات مختلف «پناه» مانند نردبان، فوری، نردبان + فوری را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.
لیست تعرفه‌ها در «پناه»

فوری 8000 تومان ، نردبان 10000 تومان و فوری + نردبان 18000 تومان

چگونه می‌توانم در پناه پرداخت انجام دهم؟

«پناه» از طریق 3 پلتفرم وبسایت، برنامه گوشی موبایل با سیستم عامل اندروید و iOS قابل دسترس و استفاده است. نحوه پرداخت بر روی وبسایت و گوشی‌ها با سیستم عامل iOS مشابه می‌باشد ولی پرداخت بر روی گوشی‌ها با سیستم عامل اندروید متفاوت است و از طریق درگاه‌های بانکی برنامه کافه‌بازار و یا اعتبار کافه‌بازاری شما انجام می‌شود. 

پرداخت را انجام دادم ولی اعمال نشده است

در صورتی‌که برای ثبت آگهی خود مبلغی پرداخت کرده‌اید و خدمت مورد نظر ارائه نشده است با مراجعه به بخش ارتباط با پشتیبانی از طریق ایمیل یا تیکت پشتیبانی می‌توانید علت را جویا شوید. اگر آگهی شما هنوز بر روی «پناه» منتشر نشده باشد در صورتی که تمایل به بازگشت وجه خود را دارید، می‌توانید از طریق گزینه «ارتباط با پشتیبانی» درخواست خود را با ما مطرح نمایید.

شرایط و قوانین

شرایط آگهی

شرایط ثبت آگهی در «پناه» چیست؟

به منظور بهبود تجربه‌ی کاربری، شرایط زیر برای ثبت آگهی در «پناه» وضع شده‌اند. رعایت این موارد، علاوه بر افزایش رضایت کاربران، منجر به اثربخشی هرچه بیشتر آگهی‌ها نیز می‌گردد.

 • آگهی منتشر شده به مدت یک ماه بر روی «پناه» باقی می‌ماند و در صورت عدم تمدید، آگهی منقضی شده و از روی «پناه» پاک می‌شود.
 • در صورت حذف آگهی، پس از گذشت 24 ساعت از حذف، امکان ثبت آگهی مشابه فراهم می‌گردد.
 • هر کاربر مجاز به ثبت حداکثر سه آگهی در روز می‌باشد.
 • هر آگهی تنها در یک شهر قابل انتشار است.
 • هر آگهی می‌بایست نشان‌دهنده یک حیوان یا خدمت باشد.
 • آگهی‌های «درخواستی»، برای کاربرانی نمایش داده می‌شود که فیلتر نمایش آگهی درخواستی را انتخاب کنند.
 • آگهی ثبت شده از طریق برنامه‌‌ی اندروید و iOS «پناه»، هم بر روی وبسایت «پناه» منتشر شده و هم از طریق موتور‌های جستجو (مانند گوگل) قابل مشاهده و دسترسی است.
 • پس از ثبت و انتشار آگهی، امکان ویرایش اطلاعات تماس و همچنین دسته‌بندی آگهی و شهر وجود ندارد.

توجه داشته باشید که ممکن است به یکی از دلایل بالا موفق به ثبت آگهی نشوید و یا پس از ثبت، آگهی شما در فرآیند انتشار حذف شده باشد.


عکس آگهی باید چه شرایطی داشته باشد؟

طبق تجربه به دست آمده در «پناه» آگهی‌هایی که همراه با تصویر منتشر می‌شوند، نسبت به آگهی‌های بدون تصویر، ۳ برابر بازدیدکننده‌ی بیشتری دارند؛ بنابراین به شما پیشنهاد می‌دهیم برای بازدهی بیشتر آگهی خود حتما از عکس استفاده نمایید.

همواره از تصاویر واقعی، باکیفیت و مرتبط با حیوان یا خدمتی که ارائه می‌نمایید، استفاده کنید؛ اندازه‌ی تصویر می‌بایست حداقل 600*600 پیکسل و حجم آن حداکثر 20 مگابایت باشد.
 چنانچه یک یا چند بند از موارد زیر برای تصویر آگهی شما صدق کند، تصویر مورد نظر منتشر نخواهد شد:

 • تصویر لوگو،
 • تصویر بیش از حد کوچک یا بی‌کیفیت،
 • تصویر غیر واقعی،
 • تصویر دارای کادری سیاه (یا سایر رنگ‌ها)،
 • مغایرت محتوای تصویر با شرایط عرف جامعه و یا قوانین جمهوری اسلامی،
 • استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در آگهی،
 • تصویری که متعلق به آگهی دیگری در پناه باشد،
 • تصویری که به آگهی مرتبط نباشد،
 • تصویر اول آگهی حاوی متن باشد،
 • قیمت و شماره تلفن در تصویر درج شده باشد،
 • تصویر آگهی شامل متن باشد،
 • تصویر نیاز به چرخش داشته باشد،
 • تصاویری که دارای شماره تماس، ایمیل یا آدرس سایت باشند.

در صورتی که هیچ‌کدام از موارد بالا در مورد تصاویر مدنظر شما صادق نیست ولی در هنگام ثبت آگهی، حذف شده است، عکس آگهی خود را به همراه عنوان آگهی و شماره تماس و ایمیلی که با آن آگهی را ثبت کرده‌اید، از طریق فرم تماس یا تیکت پشتیبانی برای تیم پشتیبانی «پناه» ارسال نمایید تا پس از بررسی مجدد، تصویر را بر روی آگهی شما قرار دهیم.

شرایط استفاده و مشاهده آگهی چیست؟

هرگونه استفاده از پناه به معنی پذیرفتن شرایط مندرج در این سایت است. پناه هیچ توافقی با کاربران خارج از این شرایط ندارد. شرایط زیر مربوط به کسانی است که به هر شکلی از آگهی‌های منتشر شده‌­ی پناه استفاده می‌کنند.

 • تلاش پناه، نشر آگهی‌ها با اطلاعات صحیح و درست است اما نمی‌تواند صحت آگهی‌ها را تضمین نماید و هیچ‌گونه تعهد یا مسئولیتی در قبال آگهی‌ها برعهده نمی‌گیرد.
 • مسئولیت استفاده از آگهی‌های این سایت بر عهده­‌ی کاربر است و پناه هیچ تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفرى، ناشى از دسترسى و استفادهٔ شما از این سایت ندارد.
 • پناه هیچ قرارداد، تعهدنامه یا سندی را با آگهی‌دهندگان حقیقی یا حقوقی به غیر از اخذ تعهد از ایشان به رعایت کلیه مقررات و قوانین جمهوری اسلامی ایران منعقد نمی‌کند. کاربرانِ پناه در هر لحظه قادر به ویرایش آگهی خود هستند، بنابراین پناه، هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال هر نوع آگهی درج شده در سایت نمی‌پذیرد و صرفاً مطالب درج شده توسط کاربران را نمایش می‌دهد.
 • مسئولیت استفاده از هرگونه متن، پیام، توضیح، اطلاعات، عکس، مشخصات تماس و موارد مشابه که به پناه ارسال می‌شود یا در آن قرار می‌گیرد، شامل بازتولید، افشاء، مخابره، نشر و پخش آن بر عهده­ی فرستنده اطلاعات است.
 • پناه مختار است هر گونه پیام، آگهی یا عکس ارسالی به سایت، یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به کاربر یا ایجاد شده توسط کاربر می‌باشد را هر زمانی و به هر شکلی که ضروری بداند حذف نماید.
 • مسئولیت هر لینک، مطلب و ادعایی مربوط به پناه که به واسطه‌­ی اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سایت، بلاگ یا شبکه‌های اجتماعی و باقی رسانه‌ها منتشر می‌شود، با خود این افراد است و پناه مسئولیتی در قبال آنها ندارد.
 • آگهی‌های پناه با هزینه­‌ی گردانندگان سایت جمع‌آوری، نظارت، مرتب‌سازی و توزیع شده است و حق حذف آگهی‌ها در هر زمان به ارسال‌کننده آگهی داده شده است. استفاده کننده از پناه حق کپی‌برداری از اطلاعات آگهی‌دهنده، نوشتار و تصاویر آگهی‌های ارسال شده به پناه را چه به شکل دستی و یا خودکار نخواهد داشت و انجام این موارد پیگرد قانونی دارد.

قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافق‌نامه حاکم خواهند بود.

سیاست‌نامه حریم خصوصی

سیاست‌نامه حریم خصوصی

پناه به حریم خصوصی کاربران خود احترام می‌گذارد و متعهد به حفاظت از اطلاعات شخصی است که شما در اختیار آن می‌گذارید. از آنجا که جمع‌آوری و پردازش اطلاعات شخصی بخش غیرقابل اجتنابی در فرآیندهای مبتنی بر تلفن همراه و اینترنت است لذا به منظور آگاهی کامل از سیاست و عملکرد پناه در این زمینه، مطالعه این سند تحت عنوان «سیاست‌نامه حریم خصوصی» و هر گونه پیام دیگری که در خصوص جمع‌آوری و پردازش اطلاعات توسط پناه به حساب کاربری شما ارسال می‌شود، ضروری است.

این سند مشتمل بر موارد ذیل است:

 1. تغییرات این سند و تکلیف شما به اطلاع‌رسانی تغییر اطلاعات شخصی
 2. سایت و خدمات اشخاص ثالث
 3. کدام اطلاعات شخصی توسط دیوار جمع‌آوری می‌شوند
 4. از اطلاعات شخصی چه استفاده‌ای می‌کنیم
 5. اطلاعات شخصی در اختیار چه اشخاصی قرار می‌گیرند
 6. امنیت اطلاعات شخصی
 7. پرسش‌ها و درخواست‌های شما
 8. شرایط درخواست

در این سند، منظور از «پناه» و «ما»، مجموعه مستر راکون است.

تغییرات این سند و تکلیف شما به اطلاع‌رسانی تغییر اطلاعات شخصی

این سند مطابق با آخرین تغییرات قوانین و مقررات موضوعه کشور تدوین شده و مبیّن کلیه حقوق شما بر اساس قانون تجارت الکترونیکی مصوب ۱۳۸۲، قانون دسترسی و انتشار آزاد به اطلاعات مصوب ۱۳۸۷ و اسناد بین‌المللی ذی ربط است.

این سند ممکن است دستخوش تغییرات و تجدیدنظر شود. لذا توصیه می‌شود که به منظور اطلاع از تغییرات این سند، برای هر بار ثبت آگهی این سند را مطالعه نمایید. تاریخ به‌روزرسانی این سند در انتها قید گردیده است. 

در صورتی که شما مایل نیستید اطلاعات شخصی شما در اختیار پناه قرار گیرد، لطفاً از ثبت آگهی در سایت و نرم‌افزار پناه خودداری نمایید.

در مواردی که جمع‌آوری اطلاعات شخصی شما مطابق با قانون یا به منظور ارائه خدمات توسط پناه الزامی باشد، در صورت عدم ارائه اطلاعات مذکور، پناه قادر نخواهد بود خدمات مورد درخواست را ارائه نماید و ممکن است راساً نسبت به حذف آگهی شما و متعاقباً اطلاع‌رسانی به شما اقدام نماید.

سایت و خدمات اشخاص ثالث

آگهی‌های مندرج در سایت و نرم‌افزار پناه حاوی لینک‌های متعلق به اشخاص ثالث (اعم از آگهی‌دهندگان) است به نحوی که کلیک کردن روی آنها می‌تواند منجر به جمع‌آوری اطلاعات شخصی شما شود. توصیه پناه این است که علاوه بر این سند و تغییرات آن، سیاست‌های حفاظت از اطلاعات شخصی (Privacy Policy) (تحت همین نام یا نام‌های دیگر) لینک‌های متعلق به اشخاص ثالث را به دقت مطالعه کنید. پناه هیچ مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که با اشخاص ثالث به اشتراک می‌گذارید نخواهد داشت. این امر در مورد مطالب اشخاص ثالث که در سایت یا نرم‌افزارها مشاهده می‌کنید و پیشنهادهایی که در رابطه با استفاده از محصولات و خدمات خود دارند، نیز صادق است.

کدام اطلاعات شخصی توسط پناه جمع آوری می‌شوند

مطابق با قانون تجارت الکترونیکی مصوب ۱۳۸۲ منظور از داده پیام شخصی (اطلاعات شخصی)، داده پیام‌های مربوط به یک شخص حقیقی مشخص و معین است.

۳-۱- اطلاعاتی که با نصب و/یا استفاده از نرم‌افزار پناه جمع‌آوری می‌شوند

اطلاعات مربوط به استفاده از خدمات پناه و اطلاعات دستگاهی که نرم‌افزار پناه بر روی آن نصب شده‌است همزمان با نصب نرم‌افزار بر روی دستگاه شما (بدون ثبت آگهی) جمع‌آوری می‌شوند. برخی از این اطلاعات عبارتند از:

۳-۱-۱- نوع دستگاه، زبان و نوع سیستم عامل دستگاه شما، 

۳-۱-۲- اطلاعاتی که شما با استفاده از نرم‌افزار مشاهده کرده‌اید، 

۳-۱-۳- جست‌وجوهای انجام شده و نتایج انتخاب‌شده، 

۳-۱-۴- مدت و باز‌ه‌های استفاده شما از خدمات پناه، 

۳-۱-۵-اطلاعات فنی و گزارش‌های سرورشامل آدرس پروتکل اینترنت (IP)، نوع شبکه، نوع و نسخه مرورگر، اطلاعات مهم دستگاه هنگام وقفه‌ها (Crashes) شامل وضعیت روت بودن یا نبودن دستگاه، میزان کل رم و میزان فضای پر آن هنگام وقفه، روز و ساعت  رخدادها، خاموش یا روشن بودن شبکه بی‌سیم، خاموش یا روشن بودن شبکه دیتا، خاموش یا روشن بودن وضعیت رومینگ، 

۳-۱-۶-شناسه اندروید و شناسه تبلیغاتی اندروید ویژه دستگاه شما،

 • شناسه تبلیغاتی اندروید صرفاً به منظور تحلیل رفتار کاربر و نمایش تبلیغات یا پیشنهادات به صورت شخصی‌سازی‌شده، بدون اینکه به‌طور مستقیم به شخص حقیقی معین و مشخص مرتبط باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورت تغییر شناسه تبلیغاتی توسط کاربر، شناسه تبلیغاتی جدید به شناسه تبلیغاتی قبلی و اطلاعات مرتبط به آن، متصل نخواهد شد.

۳-۱-۷- ما ممکن است از کوکی‌ها (cookies) در جمع‌آوری اطلاعات استفاده کنیم. کوکی فایلی است که به درخواست یک سایت، توسط مرورگر ایجاد می‌شود و به سایت امکان ذخیره بازدید‌های شما و مناسب‌سازی آنها را فراهم می‌نماید. به عنوان مثال ما با استفاده از کوکی می‌توانیم محتوایی را به شما پیشنهاد بدهیم که متناسب با علاقه‌ها و ترجیحات شما باشد. بسیاری از مرورگرها امکان غیرفعال کردن کوکی را فراهم کرده‌اند، به این منظور می‌توانید راهنمای مرورگرها را مطالعه کنید. (برای مثال، Internet Explorer، Google Chrome، Mozilla Firefox و Apple Safari)

 

این اطلاعات به نحوی مورد استفاده قرار می‌گیرند که به طور مستقیم به یک شخص حقیقی مشخص و معین مرتبط نباشند.

 

۳-۲- اطلاعات شخصی

اطلاعات شخصی که توسط پناه جمع‌آوری می شوند شامل موارد ذیل است:

۳-۲-۱- اطلاعاتی که برای ثبت آگهی در دیوار ضروری است شامل اطلاعات مربوط به هویت نظیر نام، نام خانوادگی، شماره ملی و اطلاعات مربوط به روش های ارتباط با شما شامل نشانی پستی، کد پستی، شماره تماس (اعم از ثابت و موبایل) و غیره که شما در اختیار پناه قرار می‌دهید؛

۳-۲-۲- سوابق کلیه خریدها و آگهی‌ها در بستر پناه؛

۳-۲-۳- نظراتی که در پناه ثبت می نمایید و فهرستی از آگهی های ثبت شده؛

۳-۲-۴- اطلاعات مربوط به مبادلات مالی نظیر کلیه پرداخت های موفق و ناموفق بابت ثبت آگهی در پناه؛

پناه از اطلاعات شخصی چه استفاده‌ای می کند

موارد عمده استفاده از اطلاعات عبارتند از:

۴-۱ استفاده از اطلاعات شخصی به منظور اجرای قرارداد فعلی یا آتی بین پناه و کاربر یا در مواردی که برای استیفای حقوق قانونی پناه ضروری باشد. به عبارت دیگر، از آنجا که پناه برای ارائه بهترین خدمات، با بیشترین امنیت برای کاربر و همچنین بهبود خدمات نیاز به استفاده از برخی اطلاعات دارد، با استفاده از اطلاعات کاربران ممکن است اقدامات ذیل را انجام دهد:

ارزیابی عملکرد سایت و نرم‌افزار پناه و رفع اشکالات آن‌ها در نسخه‌های آتی،

افزایش امنیت و صحت عملکرد سایت و نرم‌افزار،

 بهبود تجربۀ کاربری از طریق انطباق نرم‌افزار پناه با نیازها و شرایط کاربر و سیستم‌عامل‌های مورد استفاده در دستگاه‌های متنوع کاربران،

تحلیل رفتار کاربران در استفاده از سایت و نرم‌افزار از جمله در مواجهه با نتایج جستجو و در نتیجه بهبود نتایج جست‌وجو با توجه به کلیدواژه‌های جستجو شده در میان کاربران،  

ارائه خدمات به نحوی که کاربر بتواند به نحوی کارآمد و منحصر به فرد، از کلیه امکانات موجود در سایت و برنامه استفاده کند به عنوان مثال بهبود نتایج جستجو و ارائه پیشنهاد‌های اختصاصی به کاربر،

 نمایش تاریخچه جستجوهای مشابه به کاربر در هنگام جستجو،

انجام و تکمیل تراکنش و خرید درون‌برنامه‌ای،

 اطلاع‌رسانی رخدادهای مهم مانند به‌روزرسانی‌های خدمات و محصولات (برنامه‌های نصب شده)، تغییرات مهم در شرایط استفاده از پناه یا سیاست‌نامه حریم خصوصی،

پیشنهاد آگهی و خدمات بر اساس موقعیت مکانی تقریبی کاربر، جست و جوهای کاربر و اولویت‌هایی که به پناه اعلام کرده است،

 آموزش تیم پشتیبانی برای پاسخگویی به کاربران و نظارت بر عملکرد آن‌ها،

 استفاده از اطلاعات برای طرح دعوا توسط پناه، دفاع و پاسخگویی در برابر دعاوی مطروحه علیه پناه و هرگونه اقدام قضایی یا اداری مرتبط به منظور دفاع از حقوق و اموال پناه یا کاربران،

  حسب مورد استفاده از اطلاعات برای بازپرداخت وجوه به کاربران،

 انجام مکاتبات و تماس با کاربران توسط تیم پشتیبانی،

 توسعه و ارائه خدمات بهتر و بیشتر توسط پناه یا مجموعه شرکت‌های همکار و وابسته به پناه،

۴۲ پناه اطلاعات کاربران را برای ارائه‌ی گزارش‌های آماری از صنعت و کاربران، بدون اینکه به طور مستقیم به یک شخص حقیقی مشخص و معین مرتبط باشد، استفاده می‌کند.

اطلاعات شخصی در اختیار چه اشخاصی قرار می گیرند

۱۵ پناه ممکن است در راستای مطابقت عملکردش با قوانین و مقررات کشور اطلاعات موضوع این سند را در جریان رسیدگی قضایی و تنها در پاسخ به دستور مراجع قضایی ذی‌صلاح در اختیار نهادهای ذی‌ربط قرار دهد.

۲۵ پناه به اشخاص ثالثی که به نحوی در ارائه خدمات با ما همکاری می‌کنند یا وابسته به پناه هستند، تنها در چارچوب این سند اجازه استفاده و پردازش اطلاعات شخصی شما را می‌دهد.

امنیت اطلاعات شخصی

۶۱– یکی از اولویت‌های اصلی پناه محافظت از اطلاعات حساب کاربران و جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز به این اطلاعات است. بر همین اساس:

بسیاری از خدمات پناه با SSL‌ رمزگذاری شده‌اند،

 برای هر بار ورود به حساب کاربری در پناه از رمز عبور یک‌بار مصرف (OTP) استفاده می‌شود که تنها با دسترسی به ایمیل یا شماره تلفن همراهی که از طریق آن در پناه، حساب کاربری خود را ایجاد کرده‌اید امکان‌پذیر است،

 اطلاعات حساب یا کارت بانکی که در زمان پرداخت وارد می‌کنید، در درگاه بانکی وارد می‌شوند و به هیچ‌ عنوان در پناه دریافت و ذخیره نخواهند شد و از طریق درگاه بانکی مورد استفاده خواهند بود.

۶۲– علی‌رغم تمام رویه‌های ایمنی که پناه مطابق با قانون به هنگام ارائه خدمات اتخاذ کرده است، متاسفانه تدابیر امنیتی را نمی‌توان به صورت صد در صدی تضمین نمود، بنابراین مقتضی است:

از اطلاعات حساب کاربری خود محافظت کرده و آن‌ها را در اختیار اشخاص ثالث قرار ندهید،

 رمز عبوری را انتخاب نمایید که حتی‌الامکان برای دیگران غیر قابل پیش‌بینی باشد،

در صورت وقوع سرقت گوشی همراه و همچنین پیش از واگذاری شماره تلفنی که با آن حساب کاربری ایجاد کرده‌اید، موضوع را به پناه اطلاع دهید تا حساب کاربری شما تعلیق شده یا اطلاعات موجود در آن تغییر کند. در غیر این صورت و در موارد دسترسی اشخاص ثالث به رمز عبور شما، تمامی مسئولیت هرگونه استفاده یا سوءاستفاده از حساب کاربری شما به عهدۀ شخص شماست و پناه هیچ‌گونه مسئولیتی در این مورد ندارد.

پرسش ها و درخواست های شما

تحت شرایطی، شما می توانید متقاضی هر یک از موارد ذیل در رابطه با اطلاعات شخصی خود باشید:

درخواست دسترسی به اطلاعات شخصی خود که در اختیار پناه قرار داده‌اید،

درخواست تکمیل اطلاعات ناقص یا اصلاح اطلاعات نادرستی که در اختیار پناه قرار دارد،

درخواست حذف یا محو کردن اطلاعات شخصی؛ در این خصوص پناه درخواست شما را بررسی و تنها در چارچوبی که قانون اجازه می‌دهد اطلاعات را حذف یا محو می‌نماید و به نحو مقتضی به شما اطلاع‌رسانی خواهد کرد،

 اعلام عدم رضایت نسبت به جمع‌آوری، ذخیره، پردازش و توزیع اطلاعات شخصی در مواردی که به موجب قانون این اقدامات مستلزم رضایت شماست؛ در این خصوص پناه درخواست شما را بررسی و تنها در چارچوبی که قانون اجازه می‌دهد اقدام و به نحو مقتضی به شما اطلاع‌رسانی خواهد کرد. همان طور که قبلاً ذکر شد، عدم دسترسی پناه به برخی اطلاعات، ممکن است مانع ارائه تمام یا برخی از خدمات یا عملکرد مناسب سایت یا برنامه گردد.

شرایط درخواست

 شما می توانید درخواست های خود را به نشانی الکترونیکی panah@support.org ارسال نمایید.

درخواست شما در هیچ یک از موارد فوق متضمن پرداخت هزینه نمی‌باشد.

 در هر یک از موارد فوق، پناه ممکن است اطلاعاتی را به منظور تأیید هویت و حصول اطمینان از حق دسترسی شما به اطلاعات شخصی، درخواست کند. این اقدامات و تدابیر با هدف محافظت از اطلاعات و جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز به اطلاعات شخصی شما انجام می‌شوند.

پناه هر درخواست را ظرف حداکثر ۱ ماه پاسخ خواهد داد مگر آنکه پیچیدگی یا تعدد موضوعات بررسی طولانی‌تری را اقتضا کند؛ در این صورت پناه، اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام خواهد داد.

مجوزهای برنامه پناه برای دسترسی به دستگاه شما

مجوزهای برنامه پناه برای دسترسی به دستگاه شما

طبق قوانین گوگل پلی، برنامه‌های سیستم‌عامل اندروید برای دسترسی به بعضی امکانات دستگاه کاربر مانند میکروفون، جی‌پی‌اس و حافظهٔ داخلی، باید از کاربر اجازه بگیرند.

در نسخه‌های قدیمی اندروید، کاربر «هنگام نصب برنامه» تمام مجوزهای لازم برای دسترسی برنامه به امکانات دستگاه خود را تأیید می‌کرد، در حالی که اطلاعی از محتوا و حدود آن‌ها نداشت. در نسخه‌های جدید‌، این رویه تغییر کرد و کاربر «هنگام استفاده از برنامه» و فقط زمانی که برنامه برای اجرای خواستهٔ او نیاز به دسترسی خاصی (مثل موقعیت، فایل، میکروفون و …) داشته باشد، این مجوزها را تأیید می‌کند.

اغلب مجوزهای دسترسی فقط یک بار و زمانی از کاربر سوأل می‌شوند که می‌خواهد برای بار اول از امکانات برنامه استفاده کند.

پناه برای خدمت‌رسانی بهتر، مجوز دسترسی به برخی امکاناتِ دستگاه شما را نیاز دارد. هر یک از این دسترسی‌ها و لزوم تأیید آن‌ها در همین صفحه توضیح داده شده است. یادآوری این نکته لازم است که تأیید این مجوزها، بسته به نسخهٔ اندروید شما، هنگام «نصب» یا «استفاده» از برنامه انجام می‌شود.

مجوز دسترسی به موقعیت (لوکیشن)

پناه به سه دلیل به این دسترسی نیاز دارد:

 • تعیین شهر برای نمایش آگهی

هنگام اجرای برنامه برای اولین بار یا تغییر تنظیمات شهر، برای مشخص کردن شهر خود به تأیید این مجوز نیاز دارید. با دادن این دسترسی به پناه، شهر فعلی شما در فهرست شهرهای کشور مشخص و انتخاب آن راحت‌تر می‌شود.

 • تعیین محدوده برای ثبت آگهی

هنگام ثبت آگهی و برای تعیین محدوده یا محل بازدید به تأیید این مجوز نیاز دارید.

 

*دادن مجوزهای بالا اختیاری ا‌ست. در صورتی که اجازهٔ دسترسی به هر یک از موارد بالا را به پناه ندهید، می‌توانید موقعیت را دستی روی نقشه مشخص یا شهر و محله را از لیست انتخاب کنید.

مجوز دسترسی به عکس، رسانه، فایل و فضای ذخیره‌کردن

پناه به یک دلیل به این دسترسی نیاز دارد:

 • انتخاب عکس برای آگهی

هنگام ثبت آگهی خود، برای انتخاب و بارگذاری عکس‌ به تأیید این مجوز نیاز دارید.

مجوز دسترسی به اطلاعات اتصال بی‌سیم (وای-فای)

برنامهٔ پناه برای اتصال به اینترنتِ وای-فای به این دسترسی نیاز دارد. 

طبق قوانین گوگل پلی، چون برنامه‌ها عموماً نیاز به اینترنت دارند، مجوز این دسترسی فقط «هنگام دانلود برنامه» نشان داده می‌شود و در سایر مواقع اگر به اینترنت وصل باشید، از شما پرسیده نمی‌شود.

مجوزهای دیگر

این مجوزها در برنامه‌های بسیاری متداول‌اند و مانند بقیهٔ برنامه‌ها، در برنامهٔ پناه نیز برای آن‌ها مستقیماً از کاربر اجازه گرفته نمی‌شود:

 • برای تشخیص روش اتصال به اینترنت، ارسال و دریافت اطلاعات از راه اینترنت، پناه اجازه دارد نوع شبکه‌ای که کاربر به آن متصل است (شبکه‌ی تلفن همراه یا اینترنت بی‌سیم) را تشخیص دهد و به اینترنت دسترسی داشته باشد.
 • برای ثبت آگهی و امکانات دیگر، پناه اجازه دارد حساب کاربری ایجاد کند و در صورت نیاز، رمز این حساب را در گوشی شما ذخیره کند.
 • برای دریافت و همگام‌سازی اعلان‌ها (نوتیفیکیشن‌ها) پناه اجازه دارد همزمان با راه‌اندازی گوشی شما اجرا شود؛ یعنی اگر زمانی که گوشی شما خاموش بوده، اعلانی دریافت کرده‌اید، با روشن کردن گوشی خود آن را ببینید؛ حتی اگر برنامه را اجرا نکنید.
 • برای اطلاعِ اعلان‌ها (نوتیفیکیشن‌ها) پناه اجازه دارد از لرزش دستگاه شما استفاده کند.
 • وقتی صفحهٔ دستگاه شما خاموش باشد، برای دریافت و نمایش اعلان‌ها، پناه اجازه دارد — به‌اصطلاح — از به‌خواب‌رفتن دستگاه شما جلوگیری کند.
 • برنامهٔ پناه برای نمایش اعلان‌های دریافت‌شده در کنار آیکون برنامه اجازه دارد تعداد نشان (badge) در تعدادی از لانچرهای(launcher) مرسوم را به‌روزرسانی کند تا شما با دیدن آیکون برنامهٔ پناه متوجه اعلان‌های جدید و تعداد آن‌ها شوید.
 • پناه به پیامک‌های شما دسترسی ندارد؛ اما کدِ تأییدِ پیامک‌شده، خودکار تأیید می‌شود.
  در واقع امکان SMS Retriever گوگل بین پیامک و برنامه واسطه می‌شود و وقتی پیامک برای پناه باشد، کد تأیید را به برنامه می‌رساند. این امکان از شناسه‌ای که انتهای پیامک پناه وجود دارد، پیامک پناه را تشخیص می‌دهد. این قابلیت تنها روی گوشی‌هایی که گوگل‌پلی را نصب‌شده دارند، عمل می‌کند.
advanced divider

برای مطالعهٔ بیشتر دربارهٔ مجوزهای دسترسی به سایت گوگل مراجعه کنید.

راهنمای واگذاری امن حیوانات

اگر قصد واگذاری حیوانات را دارید احتمالا خیلی نگران هستید که بعد از واگذاری به سرپرست جدید آیا سرپرست جدید هم مثل شما قادر به نگهداری از حیوان است یا نه؟ ما در این قسمت نکاتی را به صورت مرحله به مرحله جهت واگذاری امن بیان می کنیم. رعایت تمام این مراحل می تواند در انتخاب بهترین سرپرست به شما کمک کند. پس لطفا تمام مراحل را انجام دهید.
قدم اول: ثبت آگهی در «پناه»

اگر فکر می کنید ثبت آگهی برای شما دشوار است مراحل ثبت آگهی که در بالا آمده است را می توانید مطالعه نمایید.

قدم دوم: تکمیل فرم تعهد

فرم تعهد یکی از فاکتور های لازم و ضروری در هنگام واگذاری است بر روی کلمه دانلود فرم تعهد کلیک کنید و این فرم را در دو نسخه چاپ کنید و در هنگام واگذاری شما و سرپرست جدید حیوان، فرم را تکمیل نمایید.

قدم سوم: تحویل حیوان درب منزل سرپرست جدید

هنگام واگذاری حیوانات اگر متقاضی حیوان از نظر شما فردی قابل قبول بود و شرایط که شما برای حیوان در نظر گرفته بودید را قبول کرده است برای تحویل حیوان، لطفا خودتان اقدام کنید
و حیوان را درب محل سکونت متقاضی یا همان سرپرست جدید تحویل دهید. اینکار باعث می شود تا با محل سکونت سرپرست جدید آشنا شوید.

 


از ارسال حیوان با پیک موتوری، تاکسی و … اکیدا خودداری کنید.


 

قدم چهارم: در نظر گرفتن وضعیت مالی سرپرست جدید

متاسفانه یکی از مهم ترین فاکتور های نگهداری از حیوانات داشتن توانایی مالی قوی است در این خصوص حتما مطمئن شوید که سرپرست جدید توانایی مالی نسبتا خوبی دارند. میانگین مقدار هزینه ای که شما در ماه برای حیوان می کنید را با سرپرست جدید حیوان درمیان بگذارید و مطمئن شوید که می تواند در ماه هزینه ای که گفته اید را برای نگهداری از حیوان پرداخت کند.

قدم پنجم: تجربه نگهداری از حیوانات سرپرست جدید

در رابطه با سابقه و تجربه نگهداری فرد متقاضی حیوان، از او سوال کنید. داشتن تجربه متقاضی در رابطه با نگهداری حیوانات خانگی می تواند باعث به وجود آمدن شرایط مطلوب تری در آینده برای حیوان شود. اما این بدان معنی نیست که هرکس تجربه داشته باشد می تواند به نحو عالی از حیوان نگهداری کند و برعکس هرکس هم تا الان تجربه نداشته است به معنی این نیست که حق نگهداری از حیوان را ندارد. اما داشتن تجربه می تواند یک فاکتور مثبت برای فرد متقاضی حیوان تلقی گردد.

قدم ششم: رضایت اعضاء خانواده سرپرست جدید

در این رابطه مطمئن شوید که تمام اعضا خانواده مشتاق نگهداری از حیوان هستند. همسر و مادر خانواده نسبت به ریزش مو، تمیزی زیاد خانه وسواس نداشته باشد.

قدم هفتم: شغل و ساعات کاری سرپرست جدید

میزان ساعات کاری و مدت زمانی که حیوان خانگی قرار است در خانه تنها بماند را در هنگام واگذاری حیوان به سرپرست جدید در نظر بگیرید، اگر قرار است در هر روز بیش از 7 ساعت حیوان خانگی در خانه تنها باشد اکیداً آن محیط برای نگهداری حیوان خانگی مناسب نمی باشد.

قدم هشتم: اطلاع سرپرست جدید از وضعیت حیوان

حتما خصوصیات اخلاقی، رفتاری و نحوه تغذیه حیوان را با سرپرست جدید درمیان بگذارید. اگر از برند غذایی خاصی حیوان استفاده می کند یا اگر نسبت به برخی از وسایل خانه وحشت دارد و … را حتما به سرپرست جدید بگوئید تا بتوانید به صورت هرچه تمام تر محیط امن و لذت بخشی را برای حیوان فراهم کنید.

قدم نهم: بازدید حضوری از حیوان

در چند روز اول برای دادن حس امنیت ، از حیوان بازدید کنید و در روز های بعد به طوری که باعث مزاحمت سرپرست جدید حیوان نشوید از او بازدید کنید، هر از گاهی از سرپرست جدید، عکس و فیلم حیوان را بخواهید تا اطمینان حاصل کنید که حال او خوب است.

 


نکته: سگ ها حیوانات بشدت وابسته ای هستند، بعد از واگذاری سگ خانگی جهت اطمینان از حال او بازدید حضوری نداشته باشید چرا که سگ شما باعث دوگانگی می شود و این خود باعث ایجاد افسردگی در سگ خواهد شد فقط در چند روز اول برای دادن حس امنیت، از سگ خود بازدید کنید و در روز های بعد به طوری که باعث مزاحمت سرپرست جدید نشوید از او بخواهید عکس و فیلم سگ را برایتان ارسال نماید.


 

advanced divider

رعایت تمام موارد بالا الزامیست و می تواند باعث ایجاد یک واگذاری موفق باشد.

راهنمای امن به سرپرستی گرفتن حیوانات

چرا مردم حیوانات خود را رایگان واگذار می کنند؟

افرادی که اینجا آگهی ارسال می کنند از حامیان حیوانات هستند و برای آنها اهمیت دارد چه کسی از حیوان خودشان یا حیوانی بی پناهی که نجاتش داده اند مراقبت می کند، به همین دلیل به جای فروختن، حیوان را رایگان به یک فرد واجد شرایط برای سرپرستی واگذار می کنند.

چه کسانی آگهی در «پناه» ثبت می کنند؟

تمام آگهی ها در پناه توسط صاحب آگهی درج می شود و هر زمان که بخواهد می تواند آگهی خود را ویرایش کند و یا حتی حذف کند. پناه هیچ دخالتی در این خصوص ندارد.

وظیفه پناه درباره آگهی واگذاری چیست؟

پناه مسئول نظارت و ساماندهی آگهی ها را دارد و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، شرایط آگهی در پناه را مطالعه نمایید و تصمیم گیرنده نهایی سرپرست جدید حیوان است.

امکان ارسال حیوانات به سایر شهرها وجود دارد؟

به دلیل سو استفاده های مکرر این امکان وجود ندارد همچنین واگذار کننده موظف است طبق قوانین پناه حیوان را درب منزل شما تحویل داده تا از صحت آدرس مطمئن شود.


توصیه میکنیم فقط آگهی های شهر خودتان را بررسی کنید.


چنانچه برای تحویل حیوان خودمان مراجعه کنیم امکان پذیر است؟

خیر متاسفانه در چنین حالتی تحویل حیوان امکان پذیر نمی باشد و واگذار کننده نمی پذیرد.


توصیه میکنیم فقط آگهی های شهر خودتان را بررسی کنید.


آیا برای به سرپرستی گرفتن حیوانات باید پول پرداخت کنیم؟

تمامی آگهی های واگذاری پناه رایگان می باشند و واگذار کننده حق دریافت هیچگونه مبلغی بابت حیوان را ندارد. در صورتی که واگذار کننده از شما پول فروش حیوان را درخواست نمود از طریق «گزارش مشکل آگهی» در پایین صفحه آگهی ما را در جریان قرار دهید.

فرم تعهد چیست؟

فرم تعهد، یک تعهد نامه است که شما هنگام به سرپرستی گرفتن حیوان آن را امضا می کنید و متعهد می شوید که تحت هیچ شرایطی حیوان را نفروشید و در صورت بروز هرگونه مشکل، واگذار کننده را در جریان قرار دهید.

آیا واگذار کننده پس از واگذاری می تواند حیوان را پس بگیرد؟

بعد از واگذاری طبق فرم تعهدی که طرفین امضا می نمایند، سرپرست حیوان شما هستید و واگذار کننده حق پس گرفتن حیوان را ندارد. اما توجه داشته باشید حق فروش یا واگذاری مجدد، بدون اجازه واگذار کننده را نیز شما نخواهید داشت.

راهنمای خرید امن لوازم ، غذا و خدمات مربوط به حیوانات

معامله حضوری: امن‌ترین راه معامله
 • معامله و پرداخت حضوری: امن‌ترین و بهترین راه خرید غذا و لوازم حیوانات، معاملهٔ حضوری است. یعنی خریدار در ملاقات حضوری با فروشنده، کالا را ببیند، بررسی کند و همان زمان مبلغ را پرداخت نماید. هرگز بعد از تحویل کالا یا خدمات، پرداخت مبلغ را به زمان دیگری موکول نکنید. 

 • مکان امن: برای معاملهٔ حضوری، مکان‌های عمومی و شلوغ مانند شعب بانک و کلانتری‌ها مناسب هستند.

 • شواهد معامله: بهتر است هنگام خرید کالا، رسید کتبی معتبر از فروشنده دریافت کنید.

نکات مهم در انتقال وجه
 • پرداخت اینترنتی و کارت به کارت: در صورت پرداخت اینترنتی یا کارت به کارت، به دیدن رسید پرداخت اکتفا نکنید. قبل از تحویل کالا، شخصاً از وارد شدن مبلغ به حسابتان مطمئن شوید.

 • چک و سفته: چک و سفته ممکن است نقد نشوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به قوانین رسمی چک رجوع کنید.

 • چک رمزدار بانکی: در صورت دریافت چک‌های رمزدار بانکی، با مراجعه به بانک مورد نظر، از اصالت آن مطمئن شوید.

نکات مهم پیش از معامله
 • بیعانه ندهید: هرگز پیش از دریافت کالا، هزینه‌ای تحت عنوان بیعانه، شیرینی، رزرو و… پرداخت نکنید. در صورتی که فروشنده از شما درخواست بیعانه کرد، لطفاً مورد را از طریق «گزارش مشکل آگهی» به پناه اطلاع دهید.

 • ذخیرهٔ اطلاعات: اطلاعات فروشنده و آگهی را حتماً ذخیره کنید تا در صورت نیاز، دسترسی سریع داشته باشید.

 • امنیت در ملاقات: اگر می‌خواهید مبلغ قابل توجهی به کسی که نمی‌شناسید بپردازید یا کالای گران قیمتی را با خود حمل کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً کسی همراه شما باشد. در غیر این صورت، فردی را در جریان جزئیات مکان و زمان ملاقات و مشخصات طرف مقابل بگذارید.

 • درخواست فاکتور خرید: در مورد برخی کالاها مثل کالاهای نو، بهتر است از فروشنده بخواهید فاکتور خرید را به همراه داشته باشد.

 • درخواست بسته‌بندی اولیه: برای خرید وسایل نو بهتر است از فروشنده بخواهید بسته‌بندی اولیه کالا را نیز ارائه کند.

 • مدارک مالکیت و شناسایی کالا در صورتی که کالا نیازمند اثبات مالکیت باشد.

 • پرهیز از مزاحمت: دادن اطلاعات شخصی که نامربوط به معامله است، فقط احتمال مزاحمت را بالا می برد.

امکان معامله حضوری وجود ندارد؟ به این نکات دقت کنید
 • اطمینان از کالا: قبل از دیدن کالا و بررسی مشخصات مورد نظرتان، پرداخت نکنید.

 • دریافت مبلغ: برای پیگیری واریز مبلغ، حتماً حساب خود را چک کنید و به تصویر فیش پرداختی و رسید پرداخت اینترنتی اعتماد نکنید.

 • تصاویر و اطلاعات کالا: از فروشنده بخواهید تصاویر واضح و اطلاعات کافی از کالا را در اختیار شما بگذارد. 

 • پرهیز از اعتماد بی‌جا: ارائه کردن اطلاعات شخصی مانند آدرس، شمارهٔ تلفن ثابت، اطلاعات حساب بانکی، شناسهٔ شبکه های اجتماعی و … معیاری برای اعتماد کردن به طرف مقابل نیست. چون ممکن است از اطلاعات شخص دیگری سوء استفاده شده باشد.

 • خرید پستی: در خرید پستی، شما قبل از اطمینان از صحت کالا، هزینه را پرداخت می‌کنید. این روش بدون خطر نیست و پناه این روش را توصیه نمی‌کند.

 • مغایرت کالا با اطلاعات آگهی: در صورت مطابق‌ نبودن مشخصات کالا با مشخصات ذکر شده توسط فروشنده، کالا را بلافاصله برگشت دهید و نزد خود نگه ندارید.

نقش پناه در معاملات چیست؟
 • پناه هیچ سودی از معاملات نمی‌برد و مسئولیتی نیز در قبالشان ندارد.

 • در صورت مشاهدهٔ مورد مشکوک یا تخلف، از طریق «گزارش مشکل آگهی» و یا ارتباط با پشتیبانی پناه، ما را در جریان قرار دهید.

 • پناه هیچ دخالتی در قیمت‌گذاری کالا و خدمات ندارد. قیمت‌ آگهی توسط آگهی‌دهنده مشخص می‌شود. در صورت مشاهده آگهی‌هایی با قیمت نامعقول، از طریق «گزارش مشکل آگهی» ما را در جریان قرار دهید.

 • پناه از هویت آگهی‌دهندگان و آگهی‌بینندگان آگاه نمی‌باشد. بنابراین کاربران باید خودشان جنبه‌های مختلف امنیتی را در نظر بگیرند.

 • در صورتی که مزاحمت یا مشکلی برای شما ایجاد شده است، پناه همکاری‌های لازم را با مراجع قانونی انجام می‌دهد.

زنگ خطرها در معامله: زمانی که باید بیشتر احتیاط کنید
 • قیمت و شرایط ارائه شده بیش از حد عالی به نظر می رسد.

 • درخواست بیعانه قبل از دریافت کالا، به هر عنوانی توسط فروشنده پیشنهاد شود.

 • فروشنده اطلاعات شفاف و کاملی دربارهٔ کالا ارائه نمی‌کند.

 • مخاطب درخواست می‌کند که مکالمه در سایر پیام‌رسان‌ها مانند تلگرام و واتس‌اپ و … ادامه پیدا کند.

 • طرف مقابل بدون دلیل منطقی درخواست معاملهٔ حضوری را رد کند.

 • طرف مقابل بدون دلیل منطقی اطلاعات شخصی یا حساب بانکی شما را می‌پرسد.

 • خریدار بخواهد بدون دیدن کالا، آن را با قیمت عالی بخرد.

 • آگهی‌دهنده خود را از فروشندگان معتبر و تأیید شده توسط سایت پناه معرفی می‌کند.

لینک‌های مفید برای مراجعه هنگام بروز مشکل

در صورت بروز هرگونه مشکل از سوی آگهی‌دهندگان یا آگهی‌بینندگان، از طریق «گزارش مشکل آگهی» یا ارتباط با پشتیبانی پناه، ما را در جریان قرار دهید.

منابعی که می‌توانند در صورت نیاز به پیگیری مشکلات یا استعلام کالا به شما کمک کنند:

لینک وبسایت پلیس فتا

لینک استعلام ثبت شرکت

دلایل حذف آگهی

دلایل حذف آگهی

لیست کالا و فعالیت های ممنوعه

طبق قوانین سایت پناه هرگونه آگهی که شامل کالا یا خدمات غیرمجاز باشد، اجازهٔ انتشار ندارد.

این قوانین برای حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران، به حداقل رساندن جرائم رایانه‌ای و جلوگیری از انتشار محتوای مجرمانه وضع‌ شده‌اند.

در صورت مغایرت کالا یا خدمات آگهی با قوانین زیر، آگهی ویرایش یا رد خواهد شد.

 

کالا و خدمات غیر مجاز

 • ثبت آگهی خرید و فروش حیوانات

 

آگهی های ناقض قوانین سازمان حفاظت محیط زیست

 • پرنده‌های شکاری (عقاب، شاهین، قرقی، دلیجه و غیره) و پرندگانی مانند کبک، بلبل و امثال آن‌ها
 • پستانداران، حیوانات وحشی و گونه‌های رو به انقراض (شیر، گرگ، ببر، آهو، جوجه تیغی، سنجاب و غیره)
 • خزندگانی مانند عقرب، رتیل، آفتاب‌پرست، ایگوانا، سوسمار، مار، مارماهی، لاکپشت و غیره
 • گوشت حیواناتی که کشتار و عرضهٔ قانونی ندارند (گنجشک، کبوتر، ملخ، جیرجیرک، خوک و غیره) و اجزای بدن حیوانات (پوست سمور، دندان گرگ، عاج و غیره)
 • تمام حیوانات داخل الکل و یا تاکسیدرمی (خشک‌شده)
 • جنگ بین حیوانات (سگ، خروس ، گاو وغیره) و ترغیب و تشویق به این کار
 • ابزار آزار و هرگونه خشونت علیه حیوانات (خار خروس، تور سهره‌گیری، تفنگ غواصی و زیورآلاتی با حشرهٔ طبیعی مانند مورچه وغیره)
 • کالاهای رمالی ( پیشانی گرگ، ناف آهو، اسکلت هدهد و غیره)

 

آگهی های ناقض امنیت اخلاقی

 • ثبت آگهی‌های هم‌سفری
 • ثبت آگهی با تصاویر نامناسب
 • ثبت آگهی‌های غیراخلاقی
 • ثبت آگهی‌های امور حیوانات در منزل که غیرقانونی و غیراخلاقی و نامتناسب با عرف باشند.
 • استفاده از صفات و الفاظ نامناسب در آگهی

 

امور مرتبط با کمک مالی

 • آگهی با محتوای کمک مالی
چرا آگهی من حذف شده است؟

آگهی‌هایی که در «پناه» ثبت می‌شوند به چند دلیل ممکن است از  «دپناه» حذف شوند. در این قسمت سعی داریم این دلایل را در مراحل مختلف توضیح دهیم تا با آگاهی کامل از این موارد از حذف آگهی خود جلوگیری نمایید.

 

حذف آگهی قبل از انتشار در «پناه»

پس از ثبت آگهی در «پناه» و وارد کردن کد تأییدی که برای شماره همراه ثبت شده در آگهی ارسال شده است، آگهی شما وارد مرحله انتشار می‌گردد که این مرحله ممکن است حداکثر تا 8 ساعت بطول انجامد. در صورتی که شما شرایط مربوط به ثبت آگهی را بطور کامل رعایت کرده باشید، آگهی شما در «پناه» منتشر می‌گردد در غیر اینصورت آگهی شما از لیست آگهی‌های من حذف شده و در «پناه» منتشر نمی‌شود. در مقاله «پرتکرارترین دلایل حذف آگهی کدامند؟» می‌توانید این دلایل را بطور کامل مطالعه نمایید.

 

حذف آگهی پس از انتشار در «پناه»

آگهی شما پس از منتشر شدن در «پناه» به دلایل مختلفی ممکن است حذف شود که در این بخش به طور کامل این دلایل را بررسی می‌کنیم:

 

 • منقضی شدن آگهی

هر آگهی به مدت یک ماه بر روی «پناه» باقی می‌ماند و پیش از منقضی شدن آن باید نسبت به تمدید آگهی اقدام نمایید.از بخش «چگونه آگهی خود را ارتقا دهم؟» در همین صفحه می‌توانید اطلاعات لازم جهت تمدید آگهی خود را بدست آورید.

 

 • حذف به دلیل گزارش کاربران

در صورتی که آگهی شما توسط تعداد زیادی از کاربران گزارش شود، آگهی شما از روی «پناه» حذف می‌گردد. از طریق بخش «می‌خواهم یک آگهی را گزارش کنم» در همین صفحه می‌توانید با فرآیند گزارش آگهی آشنا شوید. 

 

 • حذف پس از ویرایش آگهی

پس از آنکه آگهی خود را ویرایش کردید، آگهی شما مجددا وارد مرحله انتشار می‌شود و با توجه به تغییرات اعمال شده از جانب شما آگهی ممکن است مجددا توسط دلایلی که در همین صفحه بالاتر در بخش حذف آگهی قبل از انتشار در «پناه» توضیح داده شد، حذف گردد.

 


اگر هیچ کدام از دلایل بالا برای آگهی شما صادق نبود و یا آگهی‌تان به دلیل دیگری حذف شده بود، این موضوع را از طریق گزینه «ارتباط با پشتیبانی» با ما مطرح نمایید.


 

پرتکرارترین دلایل حذف آگهی کدامند؟

در این مقاله 3 دلیل از پرتکرارترین دلایل عدم انتشار آگهی‌ها توضیح داده شده است که با رعایت آن می‌توانید به‌راحتی و بدون هیچ مشکلی آگهی خود را ثبت نمایید. پس از حذف و یا عدم انتشار، دلیل آن از طریق ایمیل پستچی «پناه»، به آدرس ایمیلی که در آگهی ثبت کرده‌اید، ارسال می‌شود؛ بنابراین جهت اطلاع از این موارد حتما در زمان ثبت آگهی از صحیح وارد کردن آدرس ایمیل خود مطمئن شوید.

 

 • آگهی تکراری است

طبق قوانین «پناه» امکان انتشار آگهی با محتوای مشابه وجود ندارد. درصورتیکه می‌خواهید مجددا آگهی مشابهی با آگهی‌های گذشته خود ثبت کنید باید ابتدا آگهی قبلی خود را از روی «پناه» حذف کرده و پس از 24 ساعت نسبت به ثبت آگهی جدید اقدام نمایید، راهنمای حذف آگهی بصورت کامل در بخش «چگونه آگهی خود را حذف کنم؟» آمده است. این قانون با تکیه بر بازخورد کاربران و به منظور بهبود تجربه‌ی کاربری وضع شده‌اند. همچنین علت رد شدن آگهی به ایمیلی که در آگهی ثبت کرده‌اید ارسال می‌گردد.

 

 • درج مکرر آگهی مشابه در بازه کوتاه

در صورتی‌ که شما بصورت هم‌زمان چند آگهی مشابه را ثبت کرده باشید با این پیغام روبرو می‌شوید. همچنین پس از حذف آگهی تا ۲۴ ساعت قادر به ارسال آگهی با محتوای مشابه با آگهی حذف‌شده نیستید و در طول این زمان اگر اقدام به ثبت آگهی مشابه نمایید با پیغام «درج مکرر آگهی مشابه در بازه کوتاه» روبرو می‌شوید. علت رد شدن آگهی به ایمیلی که در آگهی ثبت کرده‌اید ارسال می‌گردد.

 

 • دسته‌بندی اشتباه است

برای سهولت در جستجو و دسترسی کاربران «پناه» به آگهی‌ها، دسته‌بندی‌هایی بوجود آمده‌اند. در هنگام ثبت آگهی با توجه به ماهیت آگهی یا خدمت خود دسته‌بندی مشخصی را انتخاب می‌کنید، برای آگاهی بیشتر از دسته‌بندی‌های «پناه» می‌توانید بخش «دسته‌بندی مناسب آگهی من چیست؟» را مطالعه نمایید. 

اگر در هنگام ثبت آگهی دسته‌بندی خود را اشتباه انتخاب کرده باشید آگهی شما با این عنوان که «دسته‌بندی اشتباه است» رد می‌شود و دسته‌بندی پیشنهادی با توجه به آگهی شما به ایمیلی که در آگهی قرار داده‌اید ارسال می‌گردد.

 


اگر هیچ کدام از دلایل بالا برای آگهی شما صادق نبود و یا آگهی‌تان به دلیل دیگری حذف شده بود، این موضوع را از طریق گزینه «ارتباط با پشتیبانی» با ما مطرح نمایید.


 

فرم تعهد

فرم تعهد

فرم تعهد یکی از فاکتور های لازم و ضروری در هنگام واگذاری است بر روی کلمه دانلود فرم تعهد کلیک کنید و این فرم را در دو نسخه چاپ کنید و در هنگام واگذاری حیوان، فرم را تکمیل نمایید.
پنل پناهگاه

پنل پناهگاه پناه

«پناه» حمایت از پناهگاه ها را از اهداف اصلی خود می داند و در همین راستا پناهگاه های حیوانات در پناه دارای امکانات ویژه ای هستند از جمله این امکانات می توان به قابلیت پروفایل پناهگاه ها اشاره کرد که کاربران «پناه» با لمس پروفایل پناهگاه مورد نظر، می توانند به سایر آگهی های پناهگاه و اطلاعات مهمی از جمله آدرس پناهگاه، تعداد حیوانات تحت پوشش، اقلام مورد نیاز پناهگاه و ... دسترسی داشته باشند.
چطور پنل پناهگاه پناه را راه اندازی کنیم؟

پناهگاه ها می توانند از طریق ارتباط با پشتیبانی «پناه» در صفحه پشتیبانی و قوانین یا گزینه تیکت های پشتیبانی در صفحه حساب من و سپس ارسال تیکت و انتخاب گزینه ( ارتباط با پناه > پنل پناهگاه ) درخواست خود را همراه با پیوست مدارک شناسایی پناهگاه به پشتیبانی پناه ارسال نمایند تا پس از بررسی مدارک و  تشخیص صحت آن ها، حساب کاربریشان به پناهگاه تغییر داده خواهد شد و می توانند از امکانات ویژه پنل پناهگاه «پناه» استفاده نمایند.

ارسال پیام

شما در حال ارسال پیام به پناه از طریق ایمیل هستید …